37-700 Przemyśl, ul. Słowackiego 85 tel. 16 678 39 55 fax: 16 678 61 28 e-mail: zsmed@pro.onet.pl

W niedzielę, 7 kwietnia 2019r. w Medyczno – Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu w godzinach 11-17 zorganizowany został dzień otwarty szkoły pod hasłem „Dzień Sportu i Zdrowia z Medykiem". Dyrektor Centrum Danuta Suchorzepka przywitała zebranych (wystawców i gości) i podziękowała panu Wojciechowi Bakunowi Prezydentowi Przemyśla za objęcie imprezy swoim patronatem. Podziękowania objęły również przedstawicieli lokalnych mediów, którzy włączyli się nagłośnienie i rozpropagowanie imprezy. Głos zabrała także p. Ewa Sawicka, przewodnicząca rady miasta, która podziękowała za zaproszenie na imprezę, której celem było promowanie wśród mieszkańców miasta i okolic zdrowego styl życia.
Dla odwiedzających nauczyciele i słuchacze Centrum przygotowali szereg atrakcji. Uczennice z zawodu Technik Kosmetyczny udzielały porad i wykonywały zabiegi z zakresu pielęgnacji cery. Słuchacze Technika Masażysty uczyli pierwszej pomocy, Asystentki Stomatologiczne pokazywały jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, zaś przedstawicielki zawodu Technika Farmaceutycznego pokazywały jak wytwarzane są leki recepturowe. Atrakcją jaką zaprezentowali Terapeuci Zajęciowi były pokazy zdobienia pisanek i tajemnice orgiami. Chętni mogli dzięki pomocy nauczycieli Centrum nauczyć się prawidłowego samobadania piersi lub dokonać oceny wady postawy, dzięki urządzeniu zwanemu podoskop.Zaproszone przez Organizatorów firmy podpowiadały jak się prawidłowo i zdrowo odżywiać, jak dbać o swoją formę fizyczną (szczególnie przed nadchodzącym sezonem letnim). Odwiedzający mogli porozmawiać i poradzić się specjalistów od masażu, przebadać słuch, zmierzyć ciśnienie lub zbadać sobie poziom cukru. Dla chcących aktywnie spędzać wolny czas swoją ofertę przedstawili miłośnicy rowerów, żeglarstwa i ....paralotni. Ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazy działania mis tybetańskich. Misy są formą muzykoterapii i wdg. zwolenników tej terapii zapewniają równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową.
Zmęczeni zwiedzaniem i atrakcjami mogli na koniec pokrzepić się pyszną kawą którą przygotowywał uczestnik Mistrzostw Polski Barista. Dzień otwarty szkoły był okazją do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Centrum, ale również miał przekonać mieszkańców Przemyśla i okolic do dbania o własne zdrowie i nabierania zdrowych nawyków.

banerek 300x100

                        więcej

podkarpackie przestrzen otwarta

  • Szkoła z długoletnia tradycją kształcenia w zawodach medycznych
  • szkoła bezpłatna, państwowa; świadectwo maturalne nie jest wymagane.
  • Krótki czas zdobycia zawodu: od 1-2 roku
  • Przyjazna, niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca rozwijaniu doświadczeń i pasji
  • Doświadczona, doskonale wykształcona kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne aktywizujące metody nauczania
  • Bogata baza dydaktyczna wspierająca proces nabywania umiejętności zawodowych
  • Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich nauczanych zawodów - przeprowadza egzaminy zawodowe w rzeczywistych warunkach nauczania