ul. Słowackiego 85, 37-700 Przemyśl

20200201_132141.jpg

Tydzień onkologiczny

04 Luty 2020  Dagmara Kowalczyk

Z okazji przypadających na 4 lutego 2020 Światowego Dnia Walki z Rakiem nasza szkoła MSCKZiU w Przemyślu wraz z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną w Przemyślu współorganizowała tydzień profilaktyki antynowotworowej „Wyzwanie na dziś: ŻYCIE BEZ RAKA!”.

Z tej okazji nasi słuchacze i nauczyciele 28 stycznia wzięli udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w księgarni i pracowni artystycznej Kontrabanda. Warsztaty obejmowały porady kosmetyczne w zakresie pielęgnacji skóry w chorobie nowotworowej oraz warsztaty ceramiczne.

31 stycznia w MSCKZiU odbyły się zamknięte warsztaty dla uczniów szkół średnich. Podczas warsztatów od wykładowców można było się dowiedzieć jak radzić sobie z ciężką chorobą, jak pomóc oraz jak się zachować gdy bliska nam osoba zachoruje.

Podczas finału akcji 1 lutego w Galerii Sanowej, słuchaczki z Opiekuna medycznego pokazywały na fantomie samobadania piersi oraz można było skontrolować ciśnienie krwi. Z Terapią zajęciową można było stworzyć samodzielnie piękne bransoletki i kartki ozdobne. Natomiast słuchaczki z kierunku Technik usług kosmetycznych dawały porad kosmetycznych na temat pielęgnacji skóry i paznokci w chorobie nowotworowej, jak również  słuchaczki wykonywały makijaże oraz zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na paznokcie.

Celem całego  wydarzenia było skłonienie do badań profilaktycznych oraz udzielenie poradnictwa i wsparcia osobom dotkniętym problematyką nowotworową.